Kdo za to může aneb Když pojem vlast se nenosí

10. 08. 2018 14:30:52
Jsme v Česku, kde pojem vlast se nenosí. Jsme v Česku, kde národní hrdost, kterou mají jak Rusové, tak Američané, se zaměňuje za pálení trenek na Hradě a za strkání vlajky do vagíny. Kdo za to může? Prý učitelé a rodiče. Jen oni?

Jsme v Česku, kde česká televize vysílá přímý přenos a medituje, jak lidé budou vzdávat čest vojákům, kteří za tento stát položili své životy. Nejenže kolem cesty nikdo nestál, ale kolemjdoucí se po koloně vozidel ani neohlédli. Jsme v Česku kde na sociálních sítích ti, co na vojně vůbec nebyli, horlí, že to byli žoldáci v žoldu USA, aniž by měli úctu aspoň k pozůstalým v den uctění jejich památky. Jsme v Česku, kde národní hrdost, kterou mají jak Rusové, tak Američané, se vyměňuje za pálení trenek na Pražském hradě, či za strkání vlajky do vagíny. Kdo za to může? Učitelé a rodiče!

Předchozí odstavec, po troše úprav, jsem si vypůjčil z jednoho diskusního profilu na facebooku. Je totiž velmi provokativní a nekompromisně ukazuje viníka. Jenže, není těch viníků, majících na svědomí úpadek národního cítění, úpadek vlastenectví a národní hrdosti, poněkud víc?

Kdo za to může? Pouze učitelé a rodiče? Já jsem učitel a vždy jsem hlásal jako druhou největší morální povinnost, po úctě k rodičům, úctu a lásku k vlasti. Není důležité, jací géniové nám vládnou, zda sedí ve Strakovce či na Hradě. Je to naše země, je to naše vlast. Několik mých bývalých studentů z gymnázia studuje nebo vystudovalo vojenskou školu. Nyní učím ve škole, kde studenti v drtivé většině neodmítají povinnou vojnu. Neodmítají vlastnit zbraň, ba dokonce to považují za jedno ze základních občanských práv. Ba, i z této školy, kde působím teprve dva roky, někteří studují na vojenské škole.

Učitelé jsou vinni? Ano, na mnoha školách působí pseudohumanisté, hlásající multikulti a gender nesmysly. Na mnoha vysokých školách za peníze daňových poplatníků získávají mladí za studium podobných nesmyslů bakalářské, magisterské, ba i doktorské tituly. Jenže oni nejsou národ. Oni jsou pouze řvoucí menšina, snažící se potlačit a zpacifikovat umlčovanou většinu, když použiji slova J. Em. Dominika kardinála Duky.

Rodiče jsou vinni? Bohužel, také mnoho rodičů má podobné názory a postoje, jinak by svým dětem nedovolili zvolit si podobné nesmyslné obory, které de facto potlačují lásku k vlasti, lásku k rodné zemi.

Ano, pojem vlast se dnes nenosí. Nenosí se od doby prezidentování polistopadové ikony, Václava Havla. Člověka, který má na svědomí likvidaci našeho zbrojního a leteckého průmyslu. Člověka, který způsobil vyklizení trhů se zbrojním materiálem, za což mu v americkém Kongresu tleskali. Měli proč, protože američtí humanisté naše vyklizené pozice okamžitě obsadili. Tento člověk je také zodpovědný za totální přerušení veškerých vztahů se Sovětským svazem, potažmo s Ruskem. Vztahů nejen politických, ale rovněž obchodních. Zůstalo místo po nás volné? Nikoliv, obsadil je okamžitě strýček Sam a někteří další jeho podržtažkové a spojenci. Tento člověk je tak zodpovědný za blbou náladu našich lidí, použiji-li jeho slova. A když se dnes někdo snaží o znovunavázaní na starou tradici, na tradici dobré značky Made in Czechoslovakia, je okamžitě prokremeslský agent, Putinův vlezprdelka.

Tato polistopadová ikona má tudíž na svědomí vlastenecký úpadek našeho národa. Stávající oficiální politika, jdoucí v jeho neblahých šlépějích, za vysoké podpory mainstreamových médií, má za následek obrovskou devalvaci vlastenectví ve prospěch multikulti propgandy a de facto realizaci protivlasteneckých postojů.

Ti padlí vojáci byli opravdoví hrdinové. Není důležité, že padli za zájmy strýčka Sama. Za to nesou odpovědnost naši politikové ze Strakovy akademie, ze Sněmovní ulice, z Valdštejnského paláce. Bohužel, pojem vlast tito politici nenosí, na rozdíl třeba od Viktora Orbána či Sebastiana Kurze.

Kdo tedy za to může? Ano, rodiče a učitelé, ale jen do určité míry. Viníků je totiž podstatně víc. Jsme to především my, voliči, kteří jsme minulé i současné politické garnituře dali své hlasy.

Autor: M. K. Pijáček | pátek 10.8.2018 14:30 | karma článku: 38.87 | přečteno: 2042x

Další články blogera

M. K. Pijáček

To by mohlo stačit, pane Miloši Zemane! Běžte se léčit!

Když jsem Vám ve druhém kole prezidentských voleb se zaťatými zuby dal hlas, nebyla totiž lepší volba, myslel jsem si, že už mne nemůžete ničím překvapit. Ani ve snu mne nenapadlo, že volím člověka zřejmě duševně chorého.

14.6.2018 v 17:08 | Karma článku: 40.99 | Přečteno: 4975 | Diskuse

M. K. Pijáček

Hovězí rozhodnutí bruselské

Na základě pravidel přicházejících z Bruselu jeví se dost pravděpodobným, že nelegální migranti, kteří překročí hranice EU bez náležitého veterinárního osvědčení, můžou být utraceni.

5.6.2018 v 22:47 | Karma článku: 35.99 | Přečteno: 1004 | Diskuse

M. K. Pijáček

Trenýrky, hymna, vagina a espézetka

Zatímco zneuctění symbolů naší vlasti, za kterou tisíce našich spoluobčanů položily život, je považováno za uměleckou invenci, nepochopenou chátrou z umlčované většiny, přelepení symbolu EU na espézetce je málem kriminalizováno.

3.6.2018 v 17:51 | Karma článku: 47.01 | Přečteno: 7278 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Štěpánka Bergerová

„Zlatej socík ..."

„Nechceš něco nakoupit k jídlu?“ pípla zpráva, rozťala svým zvukem nemocniční ticho a vyrušila mě z hypnotizování kapačky.

22.2.2019 v 19:23 | Karma článku: 8.30 | Přečteno: 243 | Diskuse

Markéta Kabourková

Jak se tvoří krize

A tebe opravdu zajímají názory tohoto člověka či rádoby dalších „specialistů“ a „ekonomů“? To je otázka, kterou jsem položila svému kamarádovi, který je vlastníkem střední firmy.

22.2.2019 v 19:19 | Karma článku: 11.15 | Přečteno: 121 | Diskuse

Jan Dvořák

Každý týden touto dobou vám může přijít pošta. Jindy ne

Česká pošta racionalizuje. Nemůže si už dovolit takovou rozmařilost, jakou je na konci druhé dekády jedenadvacátého století roznášet po domech zásilky každý den, jak to bývalo za rakouského mocnářství.

22.2.2019 v 18:36 | Karma článku: 12.77 | Přečteno: 186 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Ex-moslim hovorí o islamofóbii versus slobodofóbii.

Keď Rachid opustil islam a konvertoval na kresťanstvo, musel utiecť z Maroka. Nemôže ísť do žiadnej moslimskej krajiny, lebo mu tam hrozí smrť. Avšak v “slobodných“ západných krajinách používajú iný nástroj na to, aby ho umlčali.

22.2.2019 v 16:19 | Karma článku: 19.32 | Přečteno: 372 | Diskuse

Libor Chrášťanský

Dobrovolně v hanbě – a co pak?

Pokud je stát řízený principy rozumu, potom bída a mizérie jsou hanbou společnosti. Ale pokud principy rozumu řízený není, pak jsou hanbou společnosti bohatí, v moci postavení, médii vyzdvihovaní, rádoby celebrity, ...

22.2.2019 v 15:07 | Karma článku: 16.42 | Přečteno: 324 | Diskuse
Počet článků 283 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2218

Člověk, který má rád lidi. Přesto dokáže, a to velmi často, jiné nadzvedávat ze židle. Nekompromisní zastánce tradičních, tj. křesťanských hodnot. Velmi silný euroskeptik, odpůrce totalitářů pravých i levých. Z hloubi duše nenávidí lidskou hloupost, zejména pokud je spojená s jakýmkoliv druhem moci.

 

Najdete na iDNES.cz