Co uděláme s Burešem?

14. 02. 2018 21:31:16
Bratislavský krajský soud zamítl žalobu Andreje Babiše, že je neoprávněně evidován jako agent StB. Pražská kavárna a spol. ihned spustila, že je to estébácký konfident a práskač. Co teď s tím? Půldruhého milionu voličů mu věří.

Co uděláme s Burešem, tedy s panem Andrejem Babišem? Odpověď je jednoduchá: nic. Alespoň prozatím.
Rozhodnutí Bratislavského krajského soudu je nutné respektovat. Jenže co to přinese nám, občanům této země? V podstatě nic. Pražští kavárníci opět řvou, že se potvrdila vědomá spolupráce pana Babiše s komunistickou StB. Pan prezident nyní už nemůže takového člověka jmenovat premiérem. A tak dále, a tak dále. Ohraná písnička, jako z přeskakujícího gramofonu. Ona zněla i před několika týdny, když policie opět požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Tenkrát to na pana prezidenta nemělo vliv, vliv nebude mít ani rozhodnutí soudu v Bratislavě.

A ́t se to komu líbí či nelíbí, páně Babišův spolek vyhrál volby a dosáhl zisku 29,64 %, což dělá přesně 1 500 113 hlasů. Která strana se může pochlubit podobným výsledkem? Žádná. I parlamentní skokani, Piráti či Okamurovci, zůstali daleko za páně Babišovým hnutím. Takzvané tradiční partaje, včetně komunistů, byly rády, že se do sněmovny dostaly alespoň s odřenýma ušima.

Půldruhého milionu voličů dalo Andreji Babišovi svou důvěru! Volba každe partaje či hnutí je však vždy nerozlučně spjata také s volbou jejího vůdce. Voliči ANO velmi dobře věděli o kauze Čapí hnízdo. Dobře věděli, že po volbách bude pan Babiš opět stíhán policií. Přesto mu dali hlas. Tito voliči také velmi dobře věděli o jeho údajné spolupráci s StB. Mnozí z nich jsou dokonce o této spolupráci přesvědčeni. A přesto jej volili.

Chce někdo tvrdit, že to bylo půldruhého milionu venkovských buranů? Ano, takový argument jsem už slyšel. Od příslušnice tradiční strany, která v minulém volebním období s hnutím ANO držela basu ve vládě.

Proč se tedy tak stalo? Odpověď bude nutno hledat asi někde jinde, než u venkovských trulantů či kremelských agentů. Příčina bude asi podobná, jako u prezidentského debaklu pražských kavárníků.

Už jsem se zmínil, že rozhodnutí bratislavského soudu neovlivní postoj pana prezidenta. Ačkoliv to není nikde psáno, je dobrým zvykem respektovat vůli občanů této země, vůli voličů. Volby vyhrálo hnutí ANO, proto pan prezident pověřil sestavením vlády vůdčího představitele vítězného hnutí. Že jej stíhá policie? Je to sice nepříjemné, ale znovu podotýkám, že voličům to nevadilo! Pokud má pan Babiš špinavé ruce, ať mu je umyje soud. Buď jej očistí, nebo pošle za katr. Do té doby ať se každý stará sám o sebe.

Co se týče spolupráce s StB, jeví se to zase jenom jako účelový humbuk neúspěšných tradičních partají, tedy pražských kavárníků. Křivák se mi otvírá v kapse, když čtu rozhořčená vyjádření členů jedné tradiční ministrany, která byla účastna v drtivé většině polistopadových vlád. Byla účastna i v té minulé s panem Babišem. Jak to, že tenkrát netrvala na páně Babišově čistém lustračním osvědčení? Jak to, že jej strpěla na jednom z nejdůležitějších ministerstev? Jenže když ta ministerská koryta jsou tak lákavá! A jak chutná moc! Za to stojí slevit něco ze svých zásad! Proto se moc hodilo, že lustrační zákon se na poslance nevztahuje. Jinak by tam řada poslanců nemohla kazit vzduch. Například soudruh Ondráček, který svého času jakožto esenbák láskyplně pomocí pendreku domlouval demonstrantům na Národní třídě. A podobných je tam víc. Tak proč by se najednou měl vztahovat na pana Babiše? Proč by takto měl postupovat pan prezident?

Abo, budeme opět považováni za exoty, třeba v Bruselu, Paříži či Berlíně. Jenomže ti ať se raději starají sami o sebe a nepoučují naše občany. Sami mají másla na hlavě víc než dost.

Ostatně, právě ve Francii se venkov ve volbách často rozhoduje jinak, než intelektuálové z měst. Mají pro to dokonce zvláštní označení, France profonde, což znamená Hluboká Francie. Je to označení pro rozvážný a klidný hlas venkova. V podstatě je to obdoba nám známého Vox populi, vox Dei.

Moc tě prosím, pražská kavárno, vyjdi ze své intelektuální sebestřednosti a občas se zaposlouchej do hlasu lidu svého. Bude nám to všem ku prospěchu.

Autor: M. K. Pijáček | středa 14.2.2018 21:31 | karma článku: 26.33 | přečteno: 954x

Další články blogera

M. K. Pijáček

Kdo za to může aneb Když pojem vlast se nenosí

Jsme v Česku, kde pojem vlast se nenosí. Jsme v Česku, kde národní hrdost, kterou mají jak Rusové, tak Američané, se zaměňuje za pálení trenek na Hradě a za strkání vlajky do vagíny. Kdo za to může? Prý učitelé a rodiče. Jen oni?

10.8.2018 v 14:30 | Karma článku: 38.87 | Přečteno: 2050 | Diskuse

M. K. Pijáček

To by mohlo stačit, pane Miloši Zemane! Běžte se léčit!

Když jsem Vám ve druhém kole prezidentských voleb se zaťatými zuby dal hlas, nebyla totiž lepší volba, myslel jsem si, že už mne nemůžete ničím překvapit. Ani ve snu mne nenapadlo, že volím člověka zřejmě duševně chorého.

14.6.2018 v 17:08 | Karma článku: 40.99 | Přečteno: 4984 | Diskuse

M. K. Pijáček

Hovězí rozhodnutí bruselské

Na základě pravidel přicházejících z Bruselu jeví se dost pravděpodobným, že nelegální migranti, kteří překročí hranice EU bez náležitého veterinárního osvědčení, můžou být utraceni.

5.6.2018 v 22:47 | Karma článku: 35.99 | Přečteno: 1005 | Diskuse

M. K. Pijáček

Trenýrky, hymna, vagina a espézetka

Zatímco zneuctění symbolů naší vlasti, za kterou tisíce našich spoluobčanů položily život, je považováno za uměleckou invenci, nepochopenou chátrou z umlčované většiny, přelepení symbolu EU na espézetce je málem kriminalizováno.

3.6.2018 v 17:51 | Karma článku: 47.02 | Přečteno: 7290 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Jakub Kouřil

Lidé berou antidepresiva

a drogy, přestože jsou hmotně zajištěni. Chybí jim okno spirituality, ze kterého by protékala blaženost. Člověk svým mozkem chápe, že musí zaniknout, zemřít, že se i slunce jednoho dne vypaří.

25.6.2019 v 20:48 | Karma článku: 5.36 | Přečteno: 186 | Diskuse

Jirka Severa

Kterak Google míní zničit Trumpa hledačem co vyčuchá pravdu a lásku

Ano, ano, opravdu to tak je ! Organizace 'Project Veritas' nafilmovala pokradmo vedoucí odboru 'Zodpovědné inovace' společnosti Google Jen Gennaiovou, a ta zcela bezostyšně prozradila v restauraci kde jí natočili, že od roku 2016

25.6.2019 v 19:15 | Karma článku: 19.24 | Přečteno: 274 | Diskuse

Pavel Strunz

Opozice, požaduj zrušení paragrafu o přimíchávání biopaliv.

Obří demonstrace proti Babišovi a Agrofertu vyšuměla do ztracena. Andrej Babiš má hroší kůži a sám od sebe jistě neodstoupí. Ví, že přestřelené požadavky demonstrantů z něj pro podstatnou část občanů dělají mučedníka.

25.6.2019 v 18:52 | Karma článku: 15.89 | Přečteno: 246 | Diskuse

Jan Ziegler

Antisemitismus v ruské režii je třeba zarazit!“

Mnozí Rusové nenávidí Židy, to je dlouhodobě známý fakt a nyní přibyl důkaz. Na pražském Náměstí Jiřího z Poděbrad se nedávno objevil nápis v ruštině Světu mír - Židům peníze s nenávistným protižidovským podtextem.

25.6.2019 v 18:18 | Karma článku: 17.14 | Přečteno: 432 | Diskuse

Karel Trčálek

Žádný mariánský sloup nemá na Staroměstském náměstí co dělat

Prahu snad Panna Marie, matka boží, i když mizerně, před Švédy ochránila, ale děti před zneužíváním velebnými a důstojnými pány už ne. Za to jí máme stavět sloup?

25.6.2019 v 18:02 | Karma článku: 9.80 | Přečteno: 194 | Diskuse
Počet článků 283 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2220

Člověk, který má rád lidi. Přesto dokáže, a to velmi často, jiné nadzvedávat ze židle. Nekompromisní zastánce tradičních, tj. křesťanských hodnot. Velmi silný euroskeptik, odpůrce totalitářů pravých i levých. Z hloubi duše nenávidí lidskou hloupost, zejména pokud je spojená s jakýmkoliv druhem moci.

 

Najdete na iDNES.cz