Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co uděláme s Burešem?

14. 02. 2018 21:31:16
Bratislavský krajský soud zamítl žalobu Andreje Babiše, že je neoprávněně evidován jako agent StB. Pražská kavárna a spol. ihned spustila, že je to estébácký konfident a práskač. Co teď s tím? Půldruhého milionu voličů mu věří.

Co uděláme s Burešem, tedy s panem Andrejem Babišem? Odpověď je jednoduchá: nic. Alespoň prozatím.
Rozhodnutí Bratislavského krajského soudu je nutné respektovat. Jenže co to přinese nám, občanům této země? V podstatě nic. Pražští kavárníci opět řvou, že se potvrdila vědomá spolupráce pana Babiše s komunistickou StB. Pan prezident nyní už nemůže takového člověka jmenovat premiérem. A tak dále, a tak dále. Ohraná písnička, jako z přeskakujícího gramofonu. Ona zněla i před několika týdny, když policie opět požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Tenkrát to na pana prezidenta nemělo vliv, vliv nebude mít ani rozhodnutí soudu v Bratislavě.

A ́t se to komu líbí či nelíbí, páně Babišův spolek vyhrál volby a dosáhl zisku 29,64 %, což dělá přesně 1 500 113 hlasů. Která strana se může pochlubit podobným výsledkem? Žádná. I parlamentní skokani, Piráti či Okamurovci, zůstali daleko za páně Babišovým hnutím. Takzvané tradiční partaje, včetně komunistů, byly rády, že se do sněmovny dostaly alespoň s odřenýma ušima.

Půldruhého milionu voličů dalo Andreji Babišovi svou důvěru! Volba každe partaje či hnutí je však vždy nerozlučně spjata také s volbou jejího vůdce. Voliči ANO velmi dobře věděli o kauze Čapí hnízdo. Dobře věděli, že po volbách bude pan Babiš opět stíhán policií. Přesto mu dali hlas. Tito voliči také velmi dobře věděli o jeho údajné spolupráci s StB. Mnozí z nich jsou dokonce o této spolupráci přesvědčeni. A přesto jej volili.

Chce někdo tvrdit, že to bylo půldruhého milionu venkovských buranů? Ano, takový argument jsem už slyšel. Od příslušnice tradiční strany, která v minulém volebním období s hnutím ANO držela basu ve vládě.

Proč se tedy tak stalo? Odpověď bude nutno hledat asi někde jinde, než u venkovských trulantů či kremelských agentů. Příčina bude asi podobná, jako u prezidentského debaklu pražských kavárníků.

Už jsem se zmínil, že rozhodnutí bratislavského soudu neovlivní postoj pana prezidenta. Ačkoliv to není nikde psáno, je dobrým zvykem respektovat vůli občanů této země, vůli voličů. Volby vyhrálo hnutí ANO, proto pan prezident pověřil sestavením vlády vůdčího představitele vítězného hnutí. Že jej stíhá policie? Je to sice nepříjemné, ale znovu podotýkám, že voličům to nevadilo! Pokud má pan Babiš špinavé ruce, ať mu je umyje soud. Buď jej očistí, nebo pošle za katr. Do té doby ať se každý stará sám o sebe.

Co se týče spolupráce s StB, jeví se to zase jenom jako účelový humbuk neúspěšných tradičních partají, tedy pražských kavárníků. Křivák se mi otvírá v kapse, když čtu rozhořčená vyjádření členů jedné tradiční ministrany, která byla účastna v drtivé většině polistopadových vlád. Byla účastna i v té minulé s panem Babišem. Jak to, že tenkrát netrvala na páně Babišově čistém lustračním osvědčení? Jak to, že jej strpěla na jednom z nejdůležitějších ministerstev? Jenže když ta ministerská koryta jsou tak lákavá! A jak chutná moc! Za to stojí slevit něco ze svých zásad! Proto se moc hodilo, že lustrační zákon se na poslance nevztahuje. Jinak by tam řada poslanců nemohla kazit vzduch. Například soudruh Ondráček, který svého času jakožto esenbák láskyplně pomocí pendreku domlouval demonstrantům na Národní třídě. A podobných je tam víc. Tak proč by se najednou měl vztahovat na pana Babiše? Proč by takto měl postupovat pan prezident?

Abo, budeme opět považováni za exoty, třeba v Bruselu, Paříži či Berlíně. Jenomže ti ať se raději starají sami o sebe a nepoučují naše občany. Sami mají másla na hlavě víc než dost.

Ostatně, právě ve Francii se venkov ve volbách často rozhoduje jinak, než intelektuálové z měst. Mají pro to dokonce zvláštní označení, France profonde, což znamená Hluboká Francie. Je to označení pro rozvážný a klidný hlas venkova. V podstatě je to obdoba nám známého Vox populi, vox Dei.

Moc tě prosím, pražská kavárno, vyjdi ze své intelektuální sebestřednosti a občas se zaposlouchej do hlasu lidu svého. Bude nám to všem ku prospěchu.

Autor: M. K. Pijáček | středa 14.2.2018 21:31 | karma článku: 25.96 | přečteno: 937x


Další články blogera

M. K. Pijáček

To by mohlo stačit, pane Miloši Zemane! Běžte se léčit!

Když jsem Vám ve druhém kole prezidentských voleb se zaťatými zuby dal hlas, nebyla totiž lepší volba, myslel jsem si, že už mne nemůžete ničím překvapit. Ani ve snu mne nenapadlo, že volím člověka zřejmě duševně chorého.

14.6.2018 v 17:08 | Karma článku: 40.81 | Přečteno: 4831 | Diskuse

M. K. Pijáček

Hovězí rozhodnutí bruselské

Na základě pravidel přicházejících z Bruselu jeví se dost pravděpodobným, že nelegální migranti, kteří překročí hranice EU bez náležitého veterinárního osvědčení, můžou být utraceni.

5.6.2018 v 22:47 | Karma článku: 35.72 | Přečteno: 949 | Diskuse

M. K. Pijáček

Trenýrky, hymna, vagina a espézetka

Zatímco zneuctění symbolů naší vlasti, za kterou tisíce našich spoluobčanů položily život, je považováno za uměleckou invenci, nepochopenou chátrou z umlčované většiny, přelepení symbolu EU na espézetce je málem kriminalizováno.

3.6.2018 v 17:51 | Karma článku: 46.98 | Přečteno: 7189 | Diskuse

M. K. Pijáček

Psáno uprostřed ramadánu aneb Ohrožují nás muslimové půstem?

Muslimové ať si během ramadánu vezmou dovolenou, prohlásila nedávno dánská ministryně pro integraci Inger Støjberg. Tím se stala černou skvrnou nejen dánské, ale celé evropské politiky, hned vedle Viktora Orbána či Marine Le Pen.

31.5.2018 v 23:26 | Karma článku: 42.59 | Přečteno: 2937 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Václav Dlouhý

A po nás potopa …

V poslední době je to oblíbená politická strategie. Řídí se jí Miloš Zeman, Brusel i Putin. Poslední z jmenovaných však doslova. Alespoň v souvislosti s mnohamiliardovým píár „Mé moderní Rusko „ v podobě fotbalového MS.

16.7.2018 v 20:32 | Karma článku: 4.83 | Přečteno: 143 | Diskuse

Irena Fuchsová

Rovnoprávnost v masturbaci

Ženy chtějí být rovnoprávné, ale chtějí kratší pracovní úvazky. Chtějí mít rodinu, ale vadí jim domácí práce. Chtějí, aby hymna zohledňovala i ženy, ale například o masturbaci, která je vlastní mužům i ženám, nemluví ony ani muži.

16.7.2018 v 19:04 | Karma článku: 17.00 | Přečteno: 497 | Diskuse

Hana Rebeka Šiander

Recenze knihy „Opuštěná společnost“ od Erika Taberyho

Kniha „Opuštěná společnost“ od Erika Taberyho přináší aktuální, ale přitom nadčasový vhled do současné české politické scény, ale i evropského dění. Předkládá fakta, klade otázky, nutí přemýšlet. Ale závěr si musíte udělat sami.

16.7.2018 v 17:20 | Karma článku: 8.91 | Přečteno: 178 | Diskuse

Václav Poddaný

Svět se zbláznil. Pusťme se

Fotbalové a sportovní šílenství 21. století je až k neuvěření. Polovina lidí na světě žije v absolutní chudobě či jsou chudobou přímo ohroženi a ve sportu se za 1 člověka platí 2.5 miliardy korun a za jeden zápas v boxu 1 miliarda

16.7.2018 v 14:43 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 540 | Diskuse

Martin Hatala

Třikrát zmýlená paní lékárnice a jednou psí odbornice

Do lékárny si jdu pro Ophtal. Pro našeho psa jsme ho potřebovali k výplachu očí. Paní mi sdělila, že právě tento oční roztok má na trhu dlouhodobý výpadek, a navrhla mi borovou vodu. Tu jsem hned odmítl, protože dosti uznávaná

16.7.2018 v 14:39 | Karma článku: 21.22 | Přečteno: 685 | Diskuse
Počet článků 282 Celková karma 42.41 Průměrná čtenost 2205

Člověk, který má rád lidi. Přesto dokáže, a to velmi často, jiné nadzvedávat ze židle. Nekompromisní zastánce tradičních, tj. křesťanských hodnot. Velmi silný euroskeptik, odpůrce totalitářů pravých i levých. Z hloubi duše nenávidí lidskou hloupost, zejména pokud je spojená s jakýmkoliv druhem moci.

 

Najdete na iDNES.cz