Co uděláme s Burešem?

14. 02. 2018 21:31:16
Bratislavský krajský soud zamítl žalobu Andreje Babiše, že je neoprávněně evidován jako agent StB. Pražská kavárna a spol. ihned spustila, že je to estébácký konfident a práskač. Co teď s tím? Půldruhého milionu voličů mu věří.

Co uděláme s Burešem, tedy s panem Andrejem Babišem? Odpověď je jednoduchá: nic. Alespoň prozatím.
Rozhodnutí Bratislavského krajského soudu je nutné respektovat. Jenže co to přinese nám, občanům této země? V podstatě nic. Pražští kavárníci opět řvou, že se potvrdila vědomá spolupráce pana Babiše s komunistickou StB. Pan prezident nyní už nemůže takového člověka jmenovat premiérem. A tak dále, a tak dále. Ohraná písnička, jako z přeskakujícího gramofonu. Ona zněla i před několika týdny, když policie opět požádala Poslaneckou sněmovnu o vydání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Tenkrát to na pana prezidenta nemělo vliv, vliv nebude mít ani rozhodnutí soudu v Bratislavě.

A ́t se to komu líbí či nelíbí, páně Babišův spolek vyhrál volby a dosáhl zisku 29,64 %, což dělá přesně 1 500 113 hlasů. Která strana se může pochlubit podobným výsledkem? Žádná. I parlamentní skokani, Piráti či Okamurovci, zůstali daleko za páně Babišovým hnutím. Takzvané tradiční partaje, včetně komunistů, byly rády, že se do sněmovny dostaly alespoň s odřenýma ušima.

Půldruhého milionu voličů dalo Andreji Babišovi svou důvěru! Volba každe partaje či hnutí je však vždy nerozlučně spjata také s volbou jejího vůdce. Voliči ANO velmi dobře věděli o kauze Čapí hnízdo. Dobře věděli, že po volbách bude pan Babiš opět stíhán policií. Přesto mu dali hlas. Tito voliči také velmi dobře věděli o jeho údajné spolupráci s StB. Mnozí z nich jsou dokonce o této spolupráci přesvědčeni. A přesto jej volili.

Chce někdo tvrdit, že to bylo půldruhého milionu venkovských buranů? Ano, takový argument jsem už slyšel. Od příslušnice tradiční strany, která v minulém volebním období s hnutím ANO držela basu ve vládě.

Proč se tedy tak stalo? Odpověď bude nutno hledat asi někde jinde, než u venkovských trulantů či kremelských agentů. Příčina bude asi podobná, jako u prezidentského debaklu pražských kavárníků.

Už jsem se zmínil, že rozhodnutí bratislavského soudu neovlivní postoj pana prezidenta. Ačkoliv to není nikde psáno, je dobrým zvykem respektovat vůli občanů této země, vůli voličů. Volby vyhrálo hnutí ANO, proto pan prezident pověřil sestavením vlády vůdčího představitele vítězného hnutí. Že jej stíhá policie? Je to sice nepříjemné, ale znovu podotýkám, že voličům to nevadilo! Pokud má pan Babiš špinavé ruce, ať mu je umyje soud. Buď jej očistí, nebo pošle za katr. Do té doby ať se každý stará sám o sebe.

Co se týče spolupráce s StB, jeví se to zase jenom jako účelový humbuk neúspěšných tradičních partají, tedy pražských kavárníků. Křivák se mi otvírá v kapse, když čtu rozhořčená vyjádření členů jedné tradiční ministrany, která byla účastna v drtivé většině polistopadových vlád. Byla účastna i v té minulé s panem Babišem. Jak to, že tenkrát netrvala na páně Babišově čistém lustračním osvědčení? Jak to, že jej strpěla na jednom z nejdůležitějších ministerstev? Jenže když ta ministerská koryta jsou tak lákavá! A jak chutná moc! Za to stojí slevit něco ze svých zásad! Proto se moc hodilo, že lustrační zákon se na poslance nevztahuje. Jinak by tam řada poslanců nemohla kazit vzduch. Například soudruh Ondráček, který svého času jakožto esenbák láskyplně pomocí pendreku domlouval demonstrantům na Národní třídě. A podobných je tam víc. Tak proč by se najednou měl vztahovat na pana Babiše? Proč by takto měl postupovat pan prezident?

Abo, budeme opět považováni za exoty, třeba v Bruselu, Paříži či Berlíně. Jenomže ti ať se raději starají sami o sebe a nepoučují naše občany. Sami mají másla na hlavě víc než dost.

Ostatně, právě ve Francii se venkov ve volbách často rozhoduje jinak, než intelektuálové z měst. Mají pro to dokonce zvláštní označení, France profonde, což znamená Hluboká Francie. Je to označení pro rozvážný a klidný hlas venkova. V podstatě je to obdoba nám známého Vox populi, vox Dei.

Moc tě prosím, pražská kavárno, vyjdi ze své intelektuální sebestřednosti a občas se zaposlouchej do hlasu lidu svého. Bude nám to všem ku prospěchu.

Autor: M. K. Pijáček | středa 14.2.2018 21:31 | karma článku: 26.08 | přečteno: 951x

Další články blogera

M. K. Pijáček

Kdo za to může aneb Když pojem vlast se nenosí

Jsme v Česku, kde pojem vlast se nenosí. Jsme v Česku, kde národní hrdost, kterou mají jak Rusové, tak Američané, se zaměňuje za pálení trenek na Hradě a za strkání vlajky do vagíny. Kdo za to může? Prý učitelé a rodiče. Jen oni?

10.8.2018 v 14:30 | Karma článku: 38.82 | Přečteno: 2030 | Diskuse

M. K. Pijáček

To by mohlo stačit, pane Miloši Zemane! Běžte se léčit!

Když jsem Vám ve druhém kole prezidentských voleb se zaťatými zuby dal hlas, nebyla totiž lepší volba, myslel jsem si, že už mne nemůžete ničím překvapit. Ani ve snu mne nenapadlo, že volím člověka zřejmě duševně chorého.

14.6.2018 v 17:08 | Karma článku: 40.96 | Přečteno: 4969 | Diskuse

M. K. Pijáček

Hovězí rozhodnutí bruselské

Na základě pravidel přicházejících z Bruselu jeví se dost pravděpodobným, že nelegální migranti, kteří překročí hranice EU bez náležitého veterinárního osvědčení, můžou být utraceni.

5.6.2018 v 22:47 | Karma článku: 35.90 | Přečteno: 1000 | Diskuse

M. K. Pijáček

Trenýrky, hymna, vagina a espézetka

Zatímco zneuctění symbolů naší vlasti, za kterou tisíce našich spoluobčanů položily život, je považováno za uměleckou invenci, nepochopenou chátrou z umlčované většiny, přelepení symbolu EU na espézetce je málem kriminalizováno.

3.6.2018 v 17:51 | Karma článku: 47.00 | Přečteno: 7256 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Lubomír Stejskal

Jako u nás

Izraelská vládní koalice sice zažehnala nebezpečí rozpadu, ale po odchodu strany exministra obrany má v parlamentu většinu jediného hlasu. Poměr je 61 ku 59. Větší šance pro opozici, aby prosadila své návrhy zákonů.

21.11.2018 v 15:55 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 58 | Diskuse

Anna Valentová

Kdo je největší zloděj DPH?

Média nás masírují, že největší finanční úniky jsou prováděny pomocí karuselových obchodů. Toto jako řadový občan neumím posoudit. Umím však používat selský rozum, počítat, číst a psát. Jsou však věci, které mi hlava nebere.

21.11.2018 v 15:32 | Karma článku: 15.41 | Přečteno: 394 | Diskuse

Zdeněk Trinkewitz

Díky paní Táňo Medvecká

Ke krásnému jubileu skvělé herečky přinesla ČT1 v úterý 20. listopadu, v 9:45, v pořadu Neobyčejné životy, velmi zdařilý rozhovor s paní Medveckou o jejím životě, umělecké dráze a názorech na život vůbec.

21.11.2018 v 14:07 | Karma článku: 15.47 | Přečteno: 630 | Diskuse

Jan Bartoň

Rozdíl mezi nacionalismem a patriotismem podle Merkelové

Zatímco stále více zemí odmítá pakt OSN o migraci, německá kancléřka ho i nadále hájí. Dokonce k tomu využila i migrační krizi z roku 2015, když povolila do země vstup milionu běženců z celého světa.

21.11.2018 v 13:41 | Karma článku: 31.60 | Přečteno: 819 | Diskuse

Luboš Chott

Chodím městem a dívám se za vrata aneb Primátor zrušil Kladenské Vánoce

V uplynulém volebním období se kladenský exprimátor Volf, blahosklonně díval z okna radnice, jak se jeho „poddaní“ při Kladenských Vánocích veselí – vždyť kdo si hraje, ten nezlobí resp. nestará se... Ale najednou šmytec.

21.11.2018 v 13:33 | Karma článku: 11.71 | Přečteno: 590 | Diskuse
Počet článků 283 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2215

Člověk, který má rád lidi. Přesto dokáže, a to velmi často, jiné nadzvedávat ze židle. Nekompromisní zastánce tradičních, tj. křesťanských hodnot. Velmi silný euroskeptik, odpůrce totalitářů pravých i levých. Z hloubi duše nenávidí lidskou hloupost, zejména pokud je spojená s jakýmkoliv druhem moci.

 

Najdete na iDNES.cz