Lucii Sulovské chcípnul pes

Publicistka týdeníku ECHO si na Facebooku povzdechla, že jim zemřel pes. Pavel Bělobrádek ji opravil, že umírají lidé, ale zvířata pojdou či uhynou. A cirkus byl na světě. Dokonce i s Miroslavem Kalouskem.

Chopil se toho Sulovské mateřský týdeník ECHO, ve kterém kauzu rozebírá a cituje dokonce někdejšího Bělobrádkova partajního šéfa Miroslava Kalouska. Bělobrádek totiž na fcb na Sulovské citový článeček, mimo jiné velmi hezky a čtivě napsaný, zareagoval slovy: „Neumřel. Umírají pouze lidé. Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou (u nich to nemá vulgární podtext), padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena... Dávat zvířatům lidské vlastnosti a používat u nich lidské výrazy (umirat, jídlo, jist, kakakat atd.) je modernisticke, levicove a liberální a hodí se k městské eko-etno-bio vychrtline s korálky na krku, nausnicemi v nose, pupku a obočí, s plandajici sukni (lunty) a pijici čaje z misky.“ Na fajcbúku Lucie Sulovské se rozpoutalo peklo. Na Bělobrádkovi nezůstala suchá ani pověstná nitka. Být na jeho místě, tak se někam zahrabu a chodím kanály. A podle ECHO se proti vyjádření Bělobrádka ohradil i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Můj pes neuhynul a nechcípl. Zemřel. V přítomnosti milujících a s pomocí veterináře. Ne jatečního inspektora, který dělá politiku.“

Jenže JÁ S NÁZOREM PAVLA BĚLOBRÁDKA DO POSLEDNÍHO PÍSMENE A ZNAMÉNKA SOUHLASÍM.

Pocházím z dědiny, resp. malinkého městečka na Slovácku, a nejsem zrovna nejmladší. I pan Kalousek by mi měl jako cucák, řečeno s nadsázkou, běhat pro pivo. Nikdy jsem ve svém dětství či mladším věku neslyšel, že by normální člověk z venkova použil výraz zemřít pro zvířata. Ta vždy uhynou nebo pojdou. Slovo chcípnout je už trošku na hraně. To jenom současná móda, kdy si tzv. němé tváře vážíme víc než člověka, užívá ve vztahu ke zvířatům pojmy určené člověku.

Dnes nesmím utopit koťata nebo štěňata - vždy se to tak dělávalo. Prase musím omráčit speciální pistolí, dřív se vzalo dubovou palicí nebo tylcem pantoku do čela. Zato se můžou vraždit nenarozené děti, říká se tomu umělé přerušení těhotenství. Vyvraždíme tak jedno menší okresní město ročně. Potom není dětí a mladých lidí, zaměstnavatelé shánějí zaměstnance a tak nás mají vytrhnout imigranti. Dovoluji si upozornit, že neodbočuji od tématu, ale ukazuji souvislosti.

Pro mnoho tzv. lidí, kteří se pozastavují nad utrpením zvířat, je normální vražda starého nebo těžce nemocného člověka. Říká se tomu euthanasie. Díky Bohu, že to dosud není u nás uzákoněno.

Prosím proto všechny ochránce zvířat a jim podobně potrhlé aktivisty, aby si napřed začali vážit lidského života a přestali s pitomostmi.

Mrzí mne, že Lucie Sulovská pro pojití či uhynutí svého psa použila výraz zemřít, který lze použít pouze ve vztahu k člověku. Tato mladá dáma, které si velmi vážím, mívá obvykle velmi rozumné názory. Tentokrát však trošku šlápla do měkkého.

A propos, abych nezapomněl. Pane Kalousku, Váš pes nezemřel za pomoci veterináře, ale byl veterinářem utracen. Možná se Vám to nelíbí, ale je to tak.

 

Autor: M. K. Pijáček | úterý 29.8.2017 17:24 | karma článku: 39,21 | přečteno: 5037x