Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé nejsou ani idioti, ani tupci, pane Němečku!

3. 03. 2016 17:17:17
V rámci antizemanovského tažení má lidovecký lídr na Praze 8 pro podzimní volby, Tomáš Němeček, téměř tři miliony občanů této země za neschopné správně se rozhodnout. Tedy za idioty, hlupáky a tupce.

Tento právník, novinář a lidovecký kůň pro letošní říjnové volby na webu Hospodářských novin zastává názor, že přímá volba prezidenta byl omyl, tedy že lidé si nedokážou správně vybrat. Z toho plyne závěr, že více než dva a tři čtvrtě milionu voličů jsou neschopná, nesvéprávná a manipulovatelná individua. Jinak řečeno stádo hlupáků, idiotů a tupců.

Podle Němečka je nutné, aby sté výročí vzniku samostatné republiky, která byla demokraticky rozbita před dvaatřiceti roky a tedy de facto už neexistuje, jsme oslavili tradiční, tedy parlamentní volbou hlavy státu.

Důvodem je manipulativnost voličů, tedy jakási verze tzv. stádového efektu voličů. Jenže právě při volbách, kdy se každý rozhoduje sám za sebe, je toto nanejvýš sporné. V této souvislosti tento jurisdoktůrek vyčítá pánovi z Hradu spanilé jízdy po republice a jeho oblibu v naslouchání jásotu plebsu. Jenže tuto slabůstku měl i jeho předchůdce a do určité míry také pan předpředchůdce.

Samozřejmě, pan Zeman není žádná výhra. Jenže bylo z koho vybírat? Vždyť po prvním kole si volič mohl vybrat mezi Ďáblem a Belzebubem. Já současnému pánovi z Hradu hlas nedal. Kdybych dnes měl na výběr stejnou dvojku jako před třemi roky, asi bych jej s velmi těžkým srdcem podpořil.

Říká, co si myslí

Bohužel, jedná se ale v současnosti o téměř jediného vrcholového politika, který se nebojí nazvat věci pravými jmény. Tím nemyslím jeho vulgární slovník. Ostatně jeho tehdejší rival se vyjadřuje také velmi jadrně.

Ať už se jedná o „bojovnice za lidská práva“ Pussy Riot, které znesvětily křesťanskou katedrálu a pošlapaly tak nejsvětější city ruských věřících.

Ať už se jedná o mizernou armádu, která nás není schopná ubránit. Samozřejmě, na vině nejsou ti kluci v zeleném, ale docela někdo jiný. A pán z Hradu dokáže ukázat prstem.

Ať už se jedná o neschopnosti současného kabinetu razantně řešit problémy s imigranty. Souhlasím s pánem z Hradu, že naší povinností je schopnost a také chuť ubránit se proti cizincům a jejich kultuře. Jinak nemáme právo na vlastní existenci. Dříve se tomu říkalo vlastenectví, dnes xenofobie či dokonce nacismus. V nejlepším případě je zastánce takového názoru agentem Kremlu.

Ostatně, jeho předchůdce Klaus rovněž říkal to, co mnozí politici, zvláště ti z Bruselu, neradi slyšeli. Podobně se vyjadřuje i po odchodu z politiky.

Je parlamentní volba lepší?

Stěží jde zapomenout na nechutnou taškařici, při poslední parlamentní volbě hlavy státu. V únoru 2008 byl Václav Klaus zvolen až ve třetím kole, tedy na šestý pokus. Šmírování včetně fotografování poslanců, jak volí, sledoval celý národ v přímém přenosu. Jestli toto byla podle Tomáše Němečka důstojná volba, pak to o něčem svědčí.

Zahraniční politika

Klaus, stejně jako Zeman, byl prezident navýsost narcistický. Kecal do všeho bez ohledu na meritum věci, bez ohledu, zda tomu či onomu rozuměl. Premiéři Topolánek s Nečasem z něj byli nešťastní, protože tento parlamentně zvolený prezident si dělal svou vlastní zahraniční politiku. Takže dělal to, co se vytýká současnému pánu z Hradu.

Dalo by se toho na adresu parlamentního prezidenta Klause vytáhnout stejně tolik, ba možná i víc, než na tupci a hlupáky zvoleného prezidenta Zemana.

Prezidentské milosti

Něco však na Zemana nemá nikdo z jeho předchůdců. Neplýtvá prezidentskými milostmi. Udělil zatím jednu jedinou. Klaus sice neplýtval tolik prezidentskými milostmi, jako humanista Havel, ale je mezi nimi i několik kontroverzních milostí pro tuneláře. Bezprecedentní amnestií pro grázly a mafiány dal demokracii v naší zemi řádně na frak. To stádem zvolený Zeman neudělal a věřím, že také neudělá. Bohužel, nesmyslnou amnestii udělil i první polistopadový prezident. I když u něho se jednalo spíš o politickou nezkušenost či naivitu a především o dobrou vůli.

Kamarádství s Moskvou a Pekingem

Do Ruska jezdil parlamentně zvolený Klaus stejně, jako tam jezdí nesvéprávným stádem zvolený Zeman. Líbánky s Číňany nebyly cizí ani Klausovi. Dokonce se jich neštítí ani vládnoucí sociální demokrati. Sobotkův poradce Tvrdík je v Číně jako doma. Lidovecký lídr Němeček také Zemanovi vyčítá, že „Prezident republiky zve svůj protějšek, generálního tajemníka ústředního výboru Komunistické strany Číny, na znamení "osobních sympatií" do Lán. Je to pocta vyhrazená nejbližším spojencům a pro Miloše Zemana bude znamenat jeho vrchol letošního roku.“ Bohužel,tady pan Zeman šlápnul vedle, takže v tomto bodě s panem Němečkem výjímečně souhlasím.€

Ostuda v EU

Zeman dělá ohromnou ostudu naší zemi v EU a v USA. Jenže Klause v Bruselu rovněž nikdy nemuseli, stejně jako Zemana. Stále doznívají Klausovy obstrukce s Lisabonskou smlouvou. A amerického velvyslance urazil Klaus stejně jako Zeman.

Parlamentní volba či volba stádem?

Je tedy parlamentem volený prezident větší zárukou dobrého výběru, než stádem volený Zeman?

V obou případech jsou tady rizika či úskalí. Je docela možné, že při příští přímé volbě prezidenta se nestane obyvatelem Hradu Miloš Zeman, ale třeba Andrej Babiš. Jeho stádo je stejně početné, ne-li početnější, než to Zemanovo. Zatím. Tak to bych bral raději Zemana.

Toto riziko neeliminuje ani parlamentní volba. Zvláště, kdyby se prosadila volba tajná. Dovedu si představit, kolik poslanců a senátorů by vkládalo do Andreje Babiše své naděje. Peněz na jejich koupení tento případný prezidentský kandidát má dost. Tímto jej v žádném případě nechce z něčeho takového podezírat. Jenom uvažuji, co se mohlo, kdyby se mohlo.

Malá poznámka: Všem, co se do mne budou strefovat, že jsem Zemanovec, Putinovec, agent Kremlu, doporučuji své dřívější blogy a komentáře k nim. Tam jsem antikomunista, konzervativec, bigotní katolík. Tak jim přeji hezký den.

A ještě jedna poznámka: Komentáře v diskuzi se zabývají především prezidentem Zemanem. Zdá se mi, že někteří diskutující čtenáři nepochopili, o čem jsem psal. Tématem článku je názor pana Němečka o přímé volbě prezidenta. Já tvrdím, že parlamentní volba nedá záruku na lepší výběr, než volba přímá. A že nemyslící stádo voličů se ničím neliší od nemyslících poslanců, velmi dobře placených z našich daní.

Autor: M. K. Pijáček | čtvrtek 3.3.2016 17:17 | karma článku: 35.62 | přečteno: 1709x

Další články blogera

M. K. Pijáček

Volby jsou na …

Pokud zastáváte podobné stanovisko a k volbám nejdete, dám vám jednu radu. Po volbách laskavě držte hubu, poněvadž to bude jen a jen vaše vina, že dopadly, jak dopadly.

20.10.2017 v 17:48 | Karma článku: 15.64 | Přečteno: 386 | Diskuse

M. K. Pijáček

Lucii Sulovské chcípnul pes

Publicistka týdeníku ECHO si na Facebooku povzdechla, že jim zemřel pes. Pavel Bělobrádek ji opravil, že umírají lidé, ale zvířata pojdou či uhynou. A cirkus byl na světě. Dokonce i s Miroslavem Kalouskem.

29.8.2017 v 17:24 | Karma článku: 38.24 | Přečteno: 4609 | Diskuse

M. K. Pijáček

Bejvávalo

V ZŠ Benešov Na Karlově v rámci projektu před necelým rokem zkusili výuku osvědčeným způsobem jako za první republiky či za Rakouska. Děckám se to líbilo, rodičům též. Ani rákoska či klečení v koutě jim nebylo proti mysli.

27.7.2017 v 9:20 | Karma článku: 40.45 | Přečteno: 3225 | Diskuse

M. K. Pijáček

Drahý otče Josefe

dostalo se mi pocty, abych se s Vámi rozloučil. Je to pro mne čest a zároveň také bolest, poněvadž další setkání s Vámi na tomto světě už nebude.

4.6.2017 v 17:14 | Karma článku: 20.05 | Přečteno: 624 |

Další články z rubriky Společnost

Sylva Heidlerová

Život na jehlách aneb kdo mi jednou jehlu navleče?

Moje životní ponaučení: ženám pod padesát prodáš jehly leda v obuvi. Ty na jehlách žijí. Ženy po padesátce je hledají v kupce sena, ty s nimi šijí.

24.10.2017 v 11:36 | Karma článku: 13.52 | Přečteno: 214 | Diskuse

Aleš Vavřinec

Cesta pravdy - jdete na ní i vy?

Seděl jsem nad klávesnicí a byl jsem v pasti. V mentální pasti. Měl jsem strach. Ten text byl skvělej, byl plnej mě. Bez příkras a keců. Jenže to bylo právě ono...

24.10.2017 v 9:12 | Karma článku: 5.10 | Přečteno: 108 | Diskuse

Hatem Berrezouga

Všichni máme máslo na hlavě, ale zřejmě kvůli muslimům ho zdražili

Především bych se chtěl znovu omluvit svým bratrům mezi křesťany a Židy za to, že jsem účelově citoval Biblické verše vyjadřující násilí či podřízenost žen.

24.10.2017 v 8:52 | Karma článku: 12.74 | Přečteno: 325 |

Ervín Dostálek

Dočkají se významní obvinění do té doby, než půjdou do důchodu, konečného verdiktu soudu?

Soudci to nemají lehké - co vše musí prostudovat a vzít v potaz, aby jejich verdikt byl jasný a spravedlivý. A co těch případů mají a těch stran dokumentů, že. Ale je to jejich džob a měli by s ním být hotovi, co nejdříve, ne?

24.10.2017 v 8:41 | Karma článku: 10.85 | Přečteno: 175 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Celebrity na blogu: Liv a Elle

Na temnoucím nebi VIP, když slunce splyne s horizontem Středozemního moře, září nad Svatou zemí hvězda nad jiné úchvatná. Jmenuje se Bar Reafaeli.

24.10.2017 v 8:00 | Karma článku: 5.39 | Přečteno: 108 | Diskuse
Počet článků 271 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2119

Člověk, který má rád lidi. Přesto dokáže, a to velmi často, jiné nadzvedávat ze židle. Nekompromisní zastánce tradičních, tj. křesťanských hodnot. Velmi silný euroskeptik, odpůrce totalitářů pravých i levých. Z hloubi duše nenávidí lidskou hloupost, zejména pokud je spojená s jakýmkoliv druhem moci.

 Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.